World-Of-Games
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Call of Duty

3 participanți

In jos

Call of Duty Empty Call of Duty

Mesaj Scris de LordOfAngels Joi Mar 03, 2011 9:59 pm

Call of Duty (lansat pe data de 19 octombrie 2003) este un joc video de gen first-person shooter bazat pe un motor grafic de Quake III. Acest joc de război simulează infanteria și armele combinate al celui de-al Doilea Război Mondial. Acest joc a fost produs de Activision și dezvoltat de Infinity Ward.
În Septembrie 2004, un pachet suplimentar pentru Call of Duty ce s-a numit Call of Duty: United Offensive, a fost publicat. A fost creat de Activision, și dezvoltat de Gray Matter Interactive, cu contribuții de la Pi Studios. Versiunea pentru Apple Macintosh a fost "refugiat" de Aspyr Media, Inc. La sfârșitul anului 2004, versiunea pentru N-Gage a fost dezvoltată de Nokia și publicată de Activision. Alte versiuni au fost eliberate pentru PC, incluzând Collectors Edition(Ediția Colectorului, cu soundtrack și ghid de strategie). Game of the Year Edition(Ediția Jocul Anului, include modernizări ale jocului), și Deluxe Edition(care conține soundtrack-uri și pachetul suplimentar United Offensive).
O continuare, Call of Duty 2, a fost dezvoltată de Infinity Ward și a fost lansată în Octombrie 2005. Deasemeni, mai există și jocuri Call of Duty pentru console, dar cu fire epice diferite, ca Call of Duty: Finest Hour de Spark Unlimited și Call of Duty 2: Big Red One de Gray Matter Interactive și Treyarch.
Captain Price

Price apare in 8 jocuri Call of Duty . In Call of Duty 2 , apare Captain Price .Cea mai insemnata aparitie o are in Call of Duty 4:Modern Warfare si in Call of Duty: Modern Warfare 2 . In Call of Duty 4 , apare "Captain Price" precum un soldat cu experienta care in 1996 este trimis intr-o misiune de asasinare sub comanda lui Captain MacMillan .Personajul se mai intalneste inca odata cu Imran Zakhaev (in 1996 il impusca in brat) , ii da arma personajului principal (Sgt."Soap McTavish") care il impusca pe Zakhaev. In Call of Duty: Modern Warfare 2 ,desi in jocul precedent parea ca a murit, el reapare pentru ca la sfarsitul jocului sa-l dezarmeze pe General Shepard .Care este omorat de acelasi "Soap "McTavish .

Campanii

Campania americană
Campania americană începe cu soldatul Joey Martin,membru al Regimentului de Infanterie 506 Parașutiști, antrenându-se la tabăra Toccoa în Georgia, Statele Unite la 9 august 1942. Această misiune are ca scop familiarizarea jucătorului cu sistemul de control al jocului. Prima misiune are loc la miezul nopții pe 5 iunie 1944, ca parte a operațiunilor aeropurtate care au dat startul invaziei Normandiei.
Sursa:wikipedia
LordOfAngels
LordOfAngels
Level 1
Level 1

Mesaje : 35
Euro : 63
Reputatie : 1
Data de inscriere : 02/03/2011
Localizare : Undeva In BaHaMas

Sus In jos

Call of Duty Empty Re: Call of Duty

Mesaj Scris de stefANNNeL Joi Mar 03, 2011 10:00 pm

O sa ma apuc si eu cred, oricum toate clasa mea joaca deci...
stefANNNeL
stefANNNeL
Administrator
Administrator

Mesaje : 143
Euro : 50351
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Valcea

Sus In jos

Call of Duty Empty Re: Call of Duty

Mesaj Scris de LordOfAngels Joi Mar 03, 2011 10:01 pm

Este un joc incedibil de frumos dar nam avut norocul sa joc toate versiunile sau cea care va aparea cat de curand!
LordOfAngels
LordOfAngels
Level 1
Level 1

Mesaje : 35
Euro : 63
Reputatie : 1
Data de inscriere : 02/03/2011
Localizare : Undeva In BaHaMas

Sus In jos

Call of Duty Empty Re: Call of Duty

Mesaj Scris de stefANNNeL Vin Mar 04, 2011 8:42 pm

Lord Poti Pune Te Rog Si O vErsiune?!
stefANNNeL
stefANNNeL
Administrator
Administrator

Mesaje : 143
Euro : 50351
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Valcea

Sus In jos

Call of Duty Empty Re: Call of Duty

Mesaj Scris de Rayzel Vin Mar 04, 2011 9:05 pm

Cea mai noua versiune al lui Call of duty este BlackOps , pe care o puteti lua de pe extremeshare.org
Eu le-am terminat pe toate inafara de call of duty 3 care nu a aparut pentru PC ci doar pentru Ps si xbox
Rayzel
Rayzel
Administrator
Administrator

Mesaje : 67
Euro : 50131
Reputatie : 2
Data de inscriere : 27/02/2011
Varsta : 28
Localizare : Rm.valcea

http://world-of-games.wow3.info

Sus In jos

Call of Duty Empty Re: Call of Duty

Mesaj Scris de LordOfAngels Vin Mar 04, 2011 10:43 pm

Rayzel a scris:Cea mai noua versiune al lui Call of duty este BlackOps , pe care o puteti lua de pe extremeshare.org
Eu le-am terminat pe toate inafara de call of duty 3 care nu a aparut pentru PC ci doar pentru Ps si xbox

Dar cati mega are BlackOps ca sa stiu daca se duce sau nu pc Smile?
LordOfAngels
LordOfAngels
Level 1
Level 1

Mesaje : 35
Euro : 63
Reputatie : 1
Data de inscriere : 02/03/2011
Localizare : Undeva In BaHaMas

Sus In jos

Call of Duty Empty Re: Call of Duty

Mesaj Scris de Rayzel Vin Mar 04, 2011 11:12 pm

7.30 gb rami ...si iti trebuie la pc minim 1,5 gb rami sa-l poti juca ( dar..merge cam in reluare cu 1,5 gb rami ) Sau cel mai bine e cu 2 gb rami
Rayzel
Rayzel
Administrator
Administrator

Mesaje : 67
Euro : 50131
Reputatie : 2
Data de inscriere : 27/02/2011
Varsta : 28
Localizare : Rm.valcea

http://world-of-games.wow3.info

Sus In jos

Call of Duty Empty Re: Call of Duty

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum